Puolueosastot

11:50

Yhteystiedot perustuvat puolueosastojen piiritoimistolle toimittamiin ilmoituksiin

Akaa

Viialan Työväenyhdistys
puheenjohtaja Hannu Järvinen, 040 530 7967, hannu.jarvinen1@luukku.com
Toijalan Työväenyhdistys
puheenjohtaja Salla Bister, puh. 044 365 7791, sallabister@luukku.com
Kylmäkosken Työväenyhdistys
puheenjohtaja Matti Hautamäki, puh. 040 513 9049, mattihautamaki0@gmail.com

Hämeenkyrö

Hämeenkyrön Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Esa Järvenpää, puh. 0440 633 961, esa.jarvenpaa@luukku.com

Ikaalinen

Ikaalisten Sosialidemokraattinen Työväenyhdistys
puheenjohtaja Pia Laakso, puh. 040 594 0814, pia.laakso@outlook.com
Kilvakkalan sos. -dem. Työväenyhdistys
puheenjohtaja Samuli Kaukonen, puh. 050 370 2618, samuli.kaukonen@gmail.com
Luhalahden Työväenyhdistys
puheenjohtaja Esko Veijalainen, puh. 040 553 7724, sahko-esko@elisanet.fi
Riitialan Työväenyhdistys
puheenjohtaja Tapio Kortesluoma, puh. 040 517 5143, tapio.kortesluoma@wippies.fi

Juupajoki

Juupajoen Demarit
puheenjohtaja Jani Jauhiainen, puh. 0400 831 924, jani.jauhiainen@saunalahti.fi

Kangasala

Kangasalan Kirkonkylän Työväenyhdistys
puheenjohtaja Hanna Laine, puh. 040 728 9343, hanna.laine@kangasala.fi
Suoraman Työväenyhdistys ry
puheenjohtaja Mikko Lehtonen, puh. 050-3820421, m.lehtonen78@gmail.com

Kihniö

Kihniön Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Mika Korkiakoski, puh. 0400 153 456, korjaamomkorkiakoski@gmail.com

Lempäälä

Sääksjärven-Kuljun Demarit
puheenjohtaja Kari Kankkunen, puh. 040 0492 059, kari.kankkunen@kiilto.com 
Lempäälän Työväenyhdistys
puheenjohtaja Tuula Petäkoski-Hult, puh. 040 5270 997, tuula.petakoski-hult@lempaala.fi

Mänttä-Vilppula

Mäntän Työväenyhdistys
puheenjohtaja Auli Välimäki, puh. 044 599 0024, auli.valimaki@taidekaupunki.fi
Vuohijoen Työväenyhdistys
puheenjohtaja Kyösti Koskinen, puh. 044 500 4300, kopi.koskinen@gmail.com
Kolhon Työväenyhdistys Kehitys
puheenjohtaja Seija Tervonen, puh. 040 535 5810, seija.tervonen@pp.net.fi
Vilppulan Työväenyhdistys
puheenjohtaja Jorma Suonpää, puh. 040 535 5840, suonpaa.j@gmail.com

Nokia

Nokian Työväenyhdistys
puheenjohtaja Arja Laitinen, puh. 040 868 0980, arja.laitinen0@gmail.com
Tottijärven Työväenyhdistys

puheenjohtaja Osmo Kirstua, puh. 050 413 3040, osmo.kirstua@elisanet.fi
Nokian Eteläinen Sos.-dem. Työväenyhdistys
puheenjohtaja Reijo Haajanen, puh. 050 911 3961, repa.haaja@gmail.com

 

ORIVESI

Oriveden Sosialidemokraattinen Yhdistys
puheenjohtaja Ilkka Hjerppe, puh. 040 509 662, ilkka.hjerppe@kolumbus.fi
Hirsilän Työväenyhdistys
puheenjohtaja Martti Valtonen, puh. 040 509 8152, martti.valtonen@gmail.com

PARKANO

Ylä-Satakunnan Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Jaana Männikkö, 044 577 3100, jaana.mannikko@eposa.fi

PIRKKALA

Pirkkalan Sos.-dem. Työväenyhdistys Toivo
puheenjohtaja Kirsti Turkia, puh. 0400390503, kirsti.turkia@sci.fi   

PUNKALAIDUN

Punkalaitumen Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Marja Wakkala, puh. 050 599 9611, wakkala@gmail.com

PÄLKÄNE

Pälkäneen Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Arto Reinikainen, puh. 040-7391088, arto.reinikainen@upm-kymmene.com

RUOVESI

Rantakylän Työväenyhdistys
puheenjohtaja Esko Harsu, puh. 050 526 5513
Ruoveden Sosialidemokraatit
Hanna-Leena Kymäläinen-Rikkonen, puh. 044 378 2235, hanna.k.rikkonen@gmail.com
Visuveden Työväenyhdistys Kehitys
puheenjohtaja Tellervo Vuorela, puh. (03) 4725 414

SASTAMALA

Mouhijärven Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Aatto Salo, puh. 040 581 1682, aatto.salo@gmail.com
Tyrvään Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Reino Koivula, puh. 040 775 3504
Sastamalan Sosialidemokraatit (ent. Vammalan Sosialidemokraatit)
puheenjohtaja Jari Kaihlamäki, puh. 050 349 9304,  jallunjuonu@gmail.com

TAMPERE

Aitolahden Työväenyhdistys
puheenjohtaja Tapio Saarni, puh. 050 525 7778, tapio.saarni@hotmail.com
Hakametsän Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Heikki Salonen, puh. 0458932155, heikkiolavisalonen@gmail.com
Hervannan Sos.dem. yhdistys
puheenjohtaja Kari Peltovirta puh. 0400647184, kari.peltovirta@gmail.com
Länsi-Tampereen Sosialidemokraatit Länsidemarit
puheenjohtaja Pentti Herranen, puh. 040 773 9136, pentti.herranen@tampere.fi
Messukylän Työväenyhdistys
puheenjohtaja Aila Dündar-Järvinen, puh. 041 573 2031, aila.dundar@koti.soon.fi
Pispalan Sos.dem. Työväenyhdistys
puheenjohtaja Anneli Salonen, puh. 050 524 8414, salonen.annelis@gmail.com
Rantaperkiön Työväenyhdistys
puheenjohtaja Ismo Alhoniemi, puh. 044 906 2141, ismo.alhoniemi@tul.fi 
Sosialidemokraattinen Väinö Voionmaa-Seura
puheenjohtaja Rainer Backström, puh. 044 559 1403, xbackstrom@kolumbus.fi
Tahmelan Työväenyhdistys
puheenjohtaja Unto Vesa, puh. 045 176 8012, unto.vesa@uta.fi
Tampereen Kirjatyöntekijäin Sos.dem.Kerho
puheenjohtaja Jouko Hyytinen, puh. 040 550 8088, jouko.hyytinen@luukku.com
Tampereen Lentokonetehtaan Sos.dem.Yhdistys
puheenjohtaja Kari Wallenius, puh. 050 322 6222, kari.wallenius@kotikone.fi
Tampereen Metallityöntekijäin Sos.dem. Yhdistys
puheenjohtaja Jarmo Kallioniemi, puh. 0400 638 774, jarmo.kallioniemi@avi.fi
Tampereen Paperityöväen Sos.dem. Yhdistys
puheenjohtaja Seppo Ruuskanen, puh. 044 334 4210, seppo.ruuskanen@nettikirje.fi
Tampereen Demarinuoret
puheenjohtaja Outi Mikkola, puh. 050 597 3434,  outi.mikkola111@gmail.com
Tampereen Sos.dem. Opiskelijayhdistys TASY
puheenjohtaja Kalle Virtanen, puh 050 540 4318, kalle_virtanen@icloud.com
Tampereen Sos.dem. Toveriseura
puheenjohtaja Ville-Veikko Haapala. puh. 050 511 2239, vilhoha@gmail.com
Tampereen Työväenyhdistys
puheenjohtaja Leo Niemelä, pu. 0400 834 975, leo.niemela@tampere.fi
Teiskon Työväenyhdistys
puheenjohtaja Tero Mettinen, puh. 044 275 7400, tero.mettinen@luukku.com
Tulevaisuusdemarit
puheenjohtaja Risto Pihlaja, puh. 040 506 7799, risto.pihlaja@pikisilma.fi

URJALA

Urjalan Työväenyhdistys
puheenjohtaja Reijo Kuljuntausta, puh, 0400 936 226, reijo.kuljuntausta@pp.inet.fi

VALKEAKOSKI

Valkeakosken Työväenyhdistys
puheenjohtaja Pia Hänninen, puh. 040 026 2884, hanninen.pia@hotmail.com
Sääksmäen Työväenyhdistys
puheenjohtaja Pentti Hupanen, puh. 040 595 5875, pentti.hupanen@gmail.com

VESILAHTI

Vesilahden Sosialidemokraattinen Yhdistys
puheenjohtaja Marko Lounasranta, puh. 041 506 2815, marko.lounasranta@mbnet.fi

VIRRAT

Killinkosken Työväenyhdistys
puheenjohtaja Vesa Postinen, puh. 040 128 3542, vesa.postinen@pp.inet.fi
Virtain Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Kari Vierikko, puh. 040 040 3991, vierikko.kari@gmail.com

YLÖJÄRVI

Kurun Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Erkki Törmä, puh. 040 416 9970, erkki.torma@phpoint.fi
Länsi-Teiskon Työväenyhdistys
puheenjohtaja Antti Järvinen, puh. 050 358 6874, 0458890481@netti.fi
Siivikkalan Sosialidemokraattinen Yhdistys
puheenjohtaja Jussi-Pekka Ahonen, puh. 040 565 7193, jussi-pekka.ahonen@metalliliitto.fi
Viljakkalan Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Petri Pöyhönen, puh. 0400 833810, petri.poyhonen@suomi24.fi
Ylöjärven Sosialidemokrattinen Toveriseura
puheenjohtaja Kaija Järvinen, puh. 050 912 9045,  jarvinen.kaijak@gmail.com