Puolueosastot

11:50

Yhteystiedot perustuvat puolueosastojen piiritoimistolle toimittamiin ilmoituksiin

Akaa

Viialan Työväenyhdistys
puheenjohtaja Hannu Järvinen, 040 530 7967, hannu.jarvinen1@luukku.com
Toijalan Työväenyhdistys
puheenjohtaja Salla Bister, puh. 044 365 7792, pj.sallabister@gmail.com
Kylmäkosken Työväenyhdistys
puheenjohtaja Timo Tammisto, puh. 040 063 9033, timo.tammisto@hotmail.fi

Hämeenkyrö

Hämeenkyrön Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Esa Järvenpää, puh. 0440 633 961, esa.jarvenpaa@luukku.com

Ikaalinen

Ikaalisten Sosialidemokraattinen Työväenyhdistys
puheenjohtaja Pia Laakso, puh. 040 594 0814, pia.laakso@outlook.com
Kilvakkalan sos. -dem. Työväenyhdistys
puheenjohtaja Samuli Kaukonen, puh. 050 370 2618, samuli.kaukonen@gmail.com
Luhalahden Työväenyhdistys
puheenjohtaja Esko Veijalainen, puh. 040 553 7724, veijalainen82@gmail.com
Riitialan Työväenyhdistys
puheenjohtaja Tapio Kortesluoma, puh. 040 517 5143, tapio.kortesluoma2@gmail.com

Juupajoki

Juupajoen Demarit
puheenjohtaja Jani Jauhiainen, puh. 040 735 5339, jani.jauhiainen1@gmail.com

Kangasala

Kangasalan Kirkonkylän Työväenyhdistys
puheenjohtaja Hanna Laine, puh. 040 728 9343, hanna.laine@kangasala.fi
Suoraman Työväenyhdistys ry
puheenjohtaja Jari Markkinen, puh. 044 276 7726, jari.markkinen@kolumbus.fi

Kihniö

Kihniön Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Mika Korkiakoski, puh. 040 015 3456, korjaamomkorkiakoski@gmail.com

Lempäälä

Sääksjärven-Kuljun Demarit
puheenjohtaja Kari Kankkunen, puh. 040 049 2059, kari.kankkunen@kiilto.com 
Lempäälän Työväenyhdistys
puheenjohtaja Tuula Petäkoski-Hult, puh. 040 527 0997, tuula.petakoski-hult@lempaala.fi

Mänttä-Vilppula

Mäntän Työväenyhdistys
puheenjohtaja Auli Välimäki, puh. 044 599 0024, auli.valimaki@taidekaupunki.fi
Vuohijoen Työväenyhdistys
puheenjohtaja Kyösti Koskinen, puh. 044 500 4300, kopi.koskinen@gmail.com
Kolhon Työväenyhdistys Kehitys
puheenjohtaja Seija Tervonen, puh. 050 036 7148, seija.tervonen@me.com
Vilppulan Työväenyhdistys
puheenjohtaja Jorma Suonpää, puh. 040 535 5810, suonpaa.j@gmail.com

Nokia

Nokian Työväenyhdistys
puheenjohtaja Arja Laitinen, puh. 040 868 0980, arja.laitinen0@gmail.com
Nokian Eteläinen Sos.-dem. Työväenyhdistys
puheenjohtaja Reijo Haajanen, puh. 050 911 3961, repa.haaja@gmail.com

ORIVESI

Oriveden Sosialidemokraattinen Yhdistys
puheenjohtaja Ilkka Hjerppe, puh. 045 669 0013, ilkka.hjerppe@kolumbus.fi
Hirsilän Työväenyhdistys
puheenjohtaja Martti Valtonen, puh. 040 509 8152, martti.valtonen@gmail.com

PARKANO

Ylä-Satakunnan Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Jaana Männikkö, 044 577 2212, jaana.mannikko1@gmail.com

PIRKKALA

Pirkkalan Sos.-dem. Työväenyhdistys Toivo
puheenjohtaja Juha-Pekka Mattila, puh. 040 056 9230, j-p.mattila@windowslive.com   

PUNKALAIDUN

Punkalaitumen Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Marja Wakkala, puh. 045 146 7726, wakkala@gmail.com

PÄLKÄNE

Pälkäneen Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Arto Reinikainen, puh. 040 739 1088, artturisakari@gmail.com

RUOVESI

Rantakylän Työväenyhdistys
puheenjohtaja Esko Harsu
Ruoveden Sosialidemokraatit
Hanna-Leena Kymäläinen-Rikkonen, puh. 044 378 2235, hanna.k.rikkonen@gmail.com
Visuveden Työväenyhdistys Kehitys
puheenjohtaja Tellervo Vuorela, puh. 050 921 0690

SASTAMALA

Mouhijärven Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Aatto Salo, puh. 040 581 1682, aatto.salo@gmail.com
Tyrvään Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Reino Koivula, puh. 040 775 3504
Sastamalan Sosialidemokraatit (ent. Vammalan Sosialidemokraatit)
puheenjohtaja Jari Kaihlamäki, puh. 050 349 9304,  jallunjuonu@gmail.com

TAMPERE

Aitolahden Työväenyhdistys
puheenjohtaja Tapio Saarni, puh. 050 525 7778, tapiosaarni@hotmail.com
Hakametsän Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Jyrki Koskinen, puh. 040 033 8024, jyrki.koskinen@tampereensyke,fi
Hervannan Sos.dem. yhdistys
puheenjohtaja Kari Peltovirta puh. 050 308 3808, kari.peltovirta@gmail.com
Länsi-Tampereen Sosialidemokraatit Länsidemarit
puheenjohtaja Pentti Herranen, puh. 040 773 9136, pentti.herranen@tampere.fi
Messukylän Työväenyhdistys
puheenjohtaja Aila Dündar-Järvinen, puh. 041 573 2031, aila.dundar@koti.soon.fi
Pispalan Sos.dem. Työväenyhdistys
puheenjohtaja Anneli Salonen, puh. 050 524 8414, salonen.annelis@gmail.com
Rantaperkiön Työväenyhdistys
puheenjohtaja Ismo Alhoniemi, puh. 044 906 2141, ismo.alhoniemi@gmail.com 
Sosialidemokraattinen Väinö Voionmaa-Seura
puheenjohtaja Rainer Backström, puh. 040 559 1403, xbackstrom@kolumbus.fi
Tahmelan Työväenyhdistys
puheenjohtaja Unto Vesa, puh. 045 176 8012, unto.vesa@tuni.fi
Tampereen Kirjatyöntekijäin Sos. dem. Kerho
puheenjohtaja Jouko Hyytinen, puh. 040 550 8088, jouko.hyytinen@luukku.com
Tampereen Lentokonetehtaan Sos. dem. Yhdistys
puheenjohtaja Kari Wallenius, puh. 050 322 6222, kari.wallenius@kotikone.fi
Tampereen Metallityöntekijäin Sos. dem. Yhdistys
puheenjohtaja Jarmo Kallioniemi, puh. 044 281 8640, jarmo.kallioniemi@hotmail.fi
Tampereen Paperityöväen Sos. dem. Yhdistys
puheenjohtaja Seppo Ruuskanen, sepporuuskanen@windowslive.com
Tampereen Demarinuoret
puheenjohtaja Outi Mikkola, puh. 050 597 3434,  outi.mikkola111@gmail.com
Tampereen Sos.dem. Opiskelijayhdistys TASY
puheenjohtaja Kalle Virtanen, puh 050 540 4318, kalle_virtanen@icloud.com
Tampereen Sos.dem. Toveriseura
puheenjohtaja Esa Kanerva. puh. 040 515 2381, esa.kanerva@tampere.fi
Tampereen Työväenyhdistys
puheenjohtaja Leo Niemelä, pu. 040 083 4975, leo.niemela55@gmail.com
Teiskon Työväenyhdistys
puheenjohtaja Tero Mettinen, puh. 044 275 7400, tero.mettinen@luukku.com
Tulevaisuusdemarit
puheenjohtaja Paula Virolainen, puh. 050 356 6696, paula.virolainen@saunalahti.fi

URJALA

Urjalan Työväenyhdistys
puheenjohtaja Reijo Kuljuntausta, puh, 040 093 6226, reijo.kuljuntausta@pp.inet.fi

VALKEAKOSKI

Valkeakosken Työväenyhdistys
puheenjohtaja Pia Hänninen, puh. 040 026 2884, hanninen.pia@hotmail.com
Sääksmäen Työväenyhdistys
puheenjohtaja Pentti Hupanen, puh. 040 595 5875, pentti.hupanen@gmail.com

VESILAHTI

Vesilahden Sosialidemokraattinen Yhdistys
puheenjohtaja Marko Lounasranta, puh. 041 506 2815, marko.lounasranta@mbnet.fi

VIRRAT

Killinkosken Työväenyhdistys
puheenjohtaja Vesa Postinen, puh. 040 128 3542, vesa.postinen@pp.inet.fi
Virtain Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Kari Vierikko, puh. 040 040 3991, vierikko.kari@gmail.com

YLÖJÄRVI

Kurun Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Erkki Törmä, puh. 040 416 9970, erkki.torma@ylojarvi.fi
Länsi-Teiskon Työväenyhdistys
puheenjohtaja Antti Järvinen, puh. 050 358 6874, antti.ju.jarvinen@gmail.com 
Siivikkalan Sosialidemokraattinen Yhdistys
puheenjohtaja Jussi-Pekka Ahonen, puh. 040 565 7193, jussi-pekka.ahonen@teollisuusliitto.fi
Viljakkalan Sosialidemokraatit
puheenjohtaja Petri Pöyhönen, puh. 040 083 3810, petri.ipu@gmail.com
Ylöjärven Sosialidemokrattinen Toveriseura
puheenjohtaja Kaija Järvinen, puh. 050 912 9045,  jarvinen.kaijak@gmail.com