Järjestö

Pirkanmaan Sosialidemokraattien kevätpiirikokous 22.4. Valkeakoskella

Pirkanmaan Sosialidemokraattien kevätpiirikokous pidetään lauantaina 22.4. kello 10:00 alkaen Valkeakosken hotelli Waltikassa.
Lue lisää

SDP:n Puheenjohtajatentti Tampereella 18.1.2017 kello 18:00

SDP:n puheenjohtajatentti pidetään Tampereella 18.1.2017 kello 18:00 alkaen osoitteessa Hämeenpuisto 28, kolmannessa kerroksessa Konsu -tilassa.
Lue lisää

Järjestökirjeet

Järjestökirjeet
Lue lisää

Säännöt ja lomakkeet

Puolueen säännöt löydät täältä. HUOM! Piirikokousedustajien tiedot on toimitettava piiritoimistolle 31.12.2015 mennessä. Sähköpostitse pirkanmaa@sdp.fi Mikäli käytät Internet Explorer- selainta, pdf-lomakkeet ei välttämättä toimi. Kokeile ladata tiedosto koneellesi ja avata sen jälkeen tietokoneeltasi. PUOLUEOSASTOILLE: Piirikokousedustajat_2016.pdf (pdf-tiedosto, tulosta ja täytä käsin) Piirikokousedustajat_2016_täytettävä.pdf…
Lue lisää

Kuntayhtymäedustajat

Pirkanmaan Liitto kausi 2013-2016 Pirkanmaan maakuntahallitus1. vpj Roope Lehto, Nokia, roope.lehto@turva.fi jäsenet Hanna Laine, Kangasala, hanna.laine@kangasala.fiIlmari Nurminen, Sastamala, ilmari.nurminen@uta.fi Pirkanmaan maakuntavaltuusto puheenjohtaja Pekka Salmi, Tampere, pekka.salmi@tampere.fijäsenetSalla Bister, Akaa, salla.bister@luukku.comMaarit Lepistö, Hämeenkyrö, maarit.lepisto@hameenkyro.fiJuhani Ojala, Lempäälä, juhaniojala2@gmail.comNina Lahtinen, Orivesi, nlahtinen1@luukku.comRaimo Lehtinen, Pirkkala,…
Lue lisää

Valtuutetut

Pirkanmaan sosialidemokraattiset kunnanvaltuutetut 2013-2016AKAA Juhani SalinSaila KallioinenHarri RantalaSalla Bister uusiHannu Järvinen uusiKirsi Nord-Sarkola uusiSeija TromstedtHeikki KnuutilaArja RaiskiHarri RämöSaija Roininen, uusiJouni Salonen, uusiAarne KiuruInka Savolainen, uusiHenna Rantanen HÄMEENKYRÖ Maarit LepistöEsa JärvenpääJarmo JärvinenMauri LepolaJuhani Vatajaniemi, uusiMarita Nieminen, uusi IKAALINEN Anneli RanneMirjami HaavistoReijo…
Lue lisää

Kansanedustajat

Pirkanmaan kansanedustajat 2015-2019 Jukka Gustafsson jukka.gustafsson[at]eduskunta.fiPuh. 050 511 3038 Avustaja: Riitta Lyytikäinenpuh. 09 432 4038riitta.lyytikainen[at]eduskunta.fi * * *   Sanna Marin sanna.marin[at]eduskunta.fiPuh. 09 432 3099Puh. 040 593 5535 Postiosoite:Sanna MarinEduskunta00102 Eduskunta Avustaja:Tiina PehkonenPuh. 09 432 4157tiina.pehkonen[at]eduskunta.fi * * *  …
Lue lisää

Kunnallisjärjestöt

Akaan Kunnallisjärjestöpuheenjohtaja Inka Savolainen, inka.savolainen@tampereenteatteri.fi Ikaalisten Kunnallisjärjestöpuheenjohtaja Reijo Leppänen, puh. 0440 587 087 reijo.leppanen@ippnet.fi Juupajoen Kunnallisjärjestöpuheenjohtaja Jani Jauhiainen, puh. puh. 0400 831 924, jani.jauhiainen@saunalahti.fi Kangasalan Kunnallisjärjestöpuheenjohtaja Heikki Salmela puh. 050 552 6164, heikki_salmela@kolumbus.fi Lempäälän Kunnallisjärjestöpuheenjohtaja Kari Virtanen, puh. 050 525…
Lue lisää

Tampereen puolueosastot

Aitolahden Työväenyhdistys ry Pj. Tapio Saarni puh. 050-5257778 tapio.saarni@hotmail.com Hakametsän Sosialidemokraatit ry Pj. Risto Karttunen puh. 040-7572366 rkarttunen@kolumbus.fi Hervannan Sos.dem. yhdistys ry Pj. Juho Tervo puh. 050-5702354 tervo.juho@gmail.com Länsi-Tampereen Sosialidemokraatit Länsidemarit ry Pj. Pentti Herranen puh. 040-7739136 pentti.herranen@tampere.fi Messukylän Työväenyhdistys…
Lue lisää

Piirihallitus

Piirihallitus 2016 PuheenjohtajaRoope Lehto, Nokia Laurinkatu 8 B 2, 37140 Nokiaroope.lehto@nokiankaupunki.fiPuh. 040 591 5660VarapuheenjohtajaKaisa Pennykaisa.penny@gmail.comPuh. 040 721 7212 Piirihallituksen jäsenetIlkka Hjerppe, Orivesiilkka.hjerppe@kolumbus.fiPuh. 050 368 4413Pentti Herranen, Tamperepentti.herranen@tampere.fiPuh. 040 773 9136 Pia Hänninen, Valkeakoskihanninen.pia@hotmail.comPuh. 0400 262 884 Esa Järvenpää, Hämeenkyroesa.jarvenpaa(at)hameenkyro.fiPuh. 044 0633961  Lilli…
Lue lisää