Pirkanmaan kuntavaaliehdokkaat 2021

Akaa

Ahola, Sami, paloesimies, yrittäjä
Bister, Salla, vastuumyyjä
Halmela- Taberman, Hannele, FM, lehtori
Halonen, Arto, tiiminvetäjä, herastuomari
Harju, Josefina, pintakäsittelijä
Harjula, Sanni, sosionomi, sosiaaliohjaaja
Heino, Jaana, lähihoitaja
Helin, Mikael, järjestelmäasiantuntija
Huuhtanen, Pirjo, hoitoapulainen, eläkeläinen
Hyötyläinen Sami , muurari, rakennusmestari
Hänninen, Marko, liikuntapaikkojen hoitaja, kirvesmies
Ikäheimo, Mari, opiskelija, nuoriso- ja yhteisöohjaaja
Ikäheimo, Mikko, ICT-asentaja
Inha, Tero, käyttötukihenkilö
Inkinen, Heli, ravitsemisesimies
Järvinen, Hannu trukinkuljettaja, pääluottamusmies
Kallioinen, Saila, TKL, talousasiantuntija
Kaukojärvi, Juha, kiinteistönhoitaja
Kauranen, Elisa, eläkeläinen
Kilpinen, Susanna, lähihoitaja, luottamushenkilö
Knuutila, Heikki, insinööri
Koppinen, Veikko, eläkeläinen
Kulmala, Anna , näyttelijä, yrittäjä, liikunnanohjaaja
Lehmusvirta, Päivi, palvelusihteeri, pääluottamusmies Akaa JHL
Lehtinen, Arto, lasiasentaja
Loppi, Inka, asiakkuusvastaava
Mattila, Pekka, koneistaaja
Moisio, Aki, toimitsija
Mäkinen, Anne, eläkeläinen
Nieminen, Sakari, eläkeläinen
Nord-Sarkola, Kirsi, sairaanhoitaja
Palm, Henri, linja-autonkuljettaja
Peräkivi, Tanja, ravintolatyöntekijä
Rantala, Harri, FM, eläkkeellä
Rupponen, Mika, palomies
Rämö, Harri, vankilanjohtaja, YTM
Salonen, Jouni, palvelusihteeri
Savikko, Sari, parturi-kampaaja
Sinkko, Marko, IT-tukihenkilö, työtön
Sintonen, Pekka, kiinteistönhoitaja
Taberman, Kari, KM, rehtori
Tammisto, Timo , varastomies
Toivonen, Raija, asiakasneuvoja, eläkeläinen
Tromstedt, Seija , palveluesimies, sairaanhoitaja
Vadén, Terhi, maanrakennusinsinööri AMK
Vaittinen, Kirsi, sairaanhoitaja
Ylimäki-Pajunen, Sari, kiinteistöpalveluvastaava

Hämeenkyrö

Jännetyinen Heljä, myyjä
Järvenpää Esa, autokorimekaanikko, Hämeenkyrö SDP puheenjohtaja
Järvenpää Teemu, projektipäällikkö
Järvinen Jarmo, paloesimies
Kärkkäinen Niina, palveluneuvoja
Lepistö Maarit, sairaanhoitaja, eläkeläinen
Lepola Mauri, taloustieteiden maisteri, rehtori (eläkkeellä)
Mäenpää Tanja, myyjä, luottamusmies
Mäkelä Sami, kunnossapitoinsinööri
Mäkinen Eeva-Liisa, assistant controller
Nieminen Marita, tradenomi, eläkkeellä
Ollila Jari, vastaava sopimusasiantuntija
Petäjäjärvi Suvi, DI
Saarela Tapani, eläkeläinen
Seulanto Marja-Helena, sairaanhoitaja (YAMK)
Suikka Petteri, prosessinhoitaja
Takala Jari, prosessintyöntekijä
Tulonen Heidi, sairaanhoitaja
Vaskelainen Kalle, putkiasentaja
Vatajaniemi Juhani, tiet.tekn. asiantuntija
Väre Arja-Riitta, työkykykoordinaattori

Ikaalinen

Lahti Susanna
Lehtiharju Maarit
Leppänen Reijo
Luokkala Jarkko
Mäkelä Aki
Nummela Mikko
Salokannel Tiina
Teelmäki Mari
Hiiri Johanna
Hirvonen Ville
Hämeenaho Eija
Immonen Minna
Kankainen Heikki
Kiviluoma Jari
Kolu Antero
Laakso Pia
Tienari Tapio
Tuomola Juhana

Kangasala

Ahtiainen Pasi aluetoimitsija
Ahtiainen Petra myyjä
Anttila Kari ulkoaluetyöntekijä, eläkeläinen
Haaparanta Jari huoltoteknikko, pääluottamusmies
Hannula Monica FM
Harinen Marko asiakkuuspäällikkö
Heinonen Tuula sairaanhoitaja
Heinänen Jaana lähihoitaja, perhehoitaja
Huovilainen Aki eläkeläinen
Janger Hannu hallimestari
Johansson Marko linja-autonkuljettaja
Jokinen Miska koulunkäynninohjaaja
Jämsä Matti veturinkuljettaja
Järvenpää Janne kirvesmies
Järvenpää Marko luokanopettaja
Kaarne Isto työnjohtaja, eläkeläinen
Karhu Heikki toiminnanjohtaja
Kivelä Sari fysioterapeutti, luottamusmies
Kouhia Pirkko-Liisa eläkkeensaaja
Kouhia Raimo kirvesmies, eläkeläinen
Kurppa Krista taloussuunnittelija
Köppä Jorma eläkeläinen
Lahti Pekka LVI- ja energiatekniikan insinööri, yrittäjä
Laine Hanna lähihoitaja
Laine Markus opettaja, muusikko
Lehtinen Juri yrittäjä
Lehtinen Timo J. rehtori, eläkeläinen
Lehto Markus kokki
Lehtonen Mikko elintarviketyöntekijä
Liitomaa Konsta tuulilasiasentaja
Loponen Jani alueasiamies
Markkinen Jari varhaiskasvatuksen aluepäällikkö
Matilainen Kauko puuseppämestari, eläkkeensaaja
Mertsola Antti ohjelmistokehittäjä, tiiminvetäjä
Nieminen Alise myyjä, ylioppilas
Nummela Niina sairaanhoitaja
Nurminen Anu luontaishoitaja, yrittäjä
Papinsaari Mira parturi-kampaaja
Parjanen Johanna myyjä, luottamusmies
Päivärinta Merja eläkeläinen
Pöllänen Marjatta eläkeläinen
Renvall Erkki toimitusjohtaja
Roivainen Anne yrittäjä
Rönö Tommi betonimylläri
Sieranoja Pasi metallityöntekijä
Thomassen Anne-Mari sairaanhoitaja, palvelupäällikkö
Tuokko Irina erityisopettaja
Vilkki Petri kirvesmies, pääluottamusmies
Ylimartimo Ville ajoneuvonosturinkuljettaja
Ylinen Tuomas opiskelija

Juupajoki

Heletoja Taija terveys- ja liikunta-alan yrittäjä
Helpiölä Eveliina perhetyöntekijä/ sosionomiopiskelija
Hyvönen Hanski IT-asiantuntija
Lepola Anne eläkeläinen
Lepola Risto metsäkoneenkuljettaja
Musturi Timo eläkeläinen/yrittäjä Juupajoki
Salmi Jarmo tekniikan tohtori, kauppatieteiden maisteri
Vihersalo Anita myyntiesihenkilö, eläkeläinen

Kihniö

Haapamäki Arsi, laitosmies, LVI-asentaja
Kuusela Rami, erityisluokanopettaja
Toivonen Katri, YTM, kuraattori

Kuhmoinen

Hattunen Kati, yrittäjä
Launonen Kari, yrittäjä
Vesikallio Petri, ohjaaja
Hauskanen Tuomo, muovityöntekijä
Salmi Ulla, perhepäivähoitaja
Sarvala Silmu, taksinkuljettaja, toiminnanohjaaja
Vataja Matti, eläkeläinen
Launonen Tuire, taksinkuljettaja
Lindström Mimmi, lähihoitaja

Lempäälä

al-Zeiadi Fatimah, asioimistulkki
Haapajoki Henri, yrittäjä, kokki
Haapasalmi Anita, projektityöntekijä
Havukainen Heikki, palomestari, insinööri amk, sairaanhoitaja amk
Herala Arto, rakennusmestari
Kairimo Hanna, sairaanhoitaja (AMK), bioanalyytikko (AMK)
Kankkunen Kari, logistiikkakoordinaattori
Kiehelä Silja, valmentaja
Kivinen Reijo, eläkeläinen
Koiranen Topi, varhaiskasvatuksen opettaja
Koivisto Lauri, taksinkuljettaja
Koivuluoma Mikko, diplomi-insinööri, linja-autonkuljettaja
Kuikka Eeva, FM, väitöskirjatutkija
Kunnas Jorma, eläkeläinen
Kärenlampi Kirsi, taloushallinnon asiantuntija
Mäkinen Teemu, eläkeläinen
Ojala Carita, sairaanhoitaja amk
Pernu Minna, sairaanhoitaja amk
Petäkoski-Hult Tuula, fil. tri, fysioterapeutti
Päivänen Maria, palvelujohtaja
Ropponen Sampo, myyntipäällikkö
Ruotsila Eero, toimitila-asiantuntija, DI
Saukkoriipi Aleksi, hallintotieteiden maisteri
Seipiharju Sini, tarjoilija
Selin Niina, KM, luokanopettaja
Seppälä Jukka, konduktööri evp
Stenlund-Taulasto Jonna, sairaanhoitaja amk
Suomela Janina, lähihoitaja
Suomela Mikko, asentaja
Suoniemi Päivi, palveluneuvoja
Tenhunen Sari-Ulrika, koulunkäynnin ohjaaja, ulkomaankaupan yo-merkonomi
Tiensuu Hannu, FM, apulaisrehtori evp
Valakoski Kari, eläkeläinen
Venesmäki Ville, kokemusasiantuntija, opiskelija
Virtanen Kari, työnjohtaja, eläkeläinen
Vuorma Maria, valtion virkahenkilö, media-alan freelancer

Mänttä-Vilppula

Ala-Herttuala Marika
Aronen Tommi
Blomqvist Håkan
Hangaslahti Markku
Hietanen Kalevi
Hurme Teijo
Jatkola Jussi
Kallioniemi Jaana
Kimmel Riikka
Köykkä Petri
Lahtinen Kyllikki
Lehtinen Arto
Lehtonen Reijo
Lintula Saila
Mikkonen Pirjo
Peltonen Riikka
Pohjonen Sakari
Toivola Erkki
Turpeinen Jari
Virtanen Jari
Voronin Tomi
Välimäki Auli

Nokia

Ahti Olavi, teknikko, eläkeläinen
Alanne Esa, suunnittelija
Appelström Pekka, eläkeläinen
Asell Marko, kansanedustaja
Erkkilä Markku, rengastyöntekijä
Favén Otto, ammattivalmentaja
Hakala Tanja, palvelusihteeri, sosiaalikasvattaja
Heikkilä Nina, järjestöjohtaja
Helenius Katri, lähihoitaja
Hiltunen Raisa, työterveyshoitaja
Holopainen Reetta, sairaanhoitaja, yhdyskuntatieteiden kandidaatti
Honkaniemi Emma, työtön
Honkaniemi Erja, hyllyttäjä
Iiponen Sari, lähihoitaja
Järvelin Matti, yrittäjä
Kainukangas Jouni, projektisuunnittelija
Kivioja-Kotiranta Mari, opetusala/yläkoulu
Koski-Säntti Heini, sosionomi, lähihoitaja
Kuusisto, Tiina kassanhoitaja
Laakkonen Paavo, tekninen myyjä, eläkeläinen
Laakso Mika, varaosamyyjä
Laitinen Arja, hoivajohtaja, sairaanhoitaja
Laurila Susanna, osastonhoitaja, sairaanhoitaja
Lehto Roope, yhteisöpedagogi AMK, rakentaja
Lindqvist Marjo, pääluottamusmies, sairaalahuoltaja
Malmi Anna-Liisa, sairaanhoitaja
Mellin Pekka, palopäällikkö
Mäkelä Kari, varikkopäällikkö
Mäkinen Terttu, käyttökemisti, eläkeläinen
Nevala Eija, parturi-kampaaja, työkyvyttömyyseläkeläinen
Nevala Sisko, erityisopettaja, KM
Nieminen Lasse, eläkeläinen, sähköasentaja
Nurmi Jonne, vuokratyöntekijä
Ojala Reino, eläkeläinen, kaupunkineuvos
Ojala Sanna, terveydenhoitaja
Paalijärviy Kari, remonttimies
Packalén Ossi, asbestiasentaja
Palander Kirsi-Maria, myyjä, pääluottamusmies
Peltola Henna, oikeustradenomi, sihteeri
Perkiö Johanna, lähihoitaja, ohjaaja
Petäjäniemi Sari, lähihoitaja
Pokki Simo, lastentarhanopettaja, yrittäjä
Puntalo Riikka, sosionomi YAMK
Päivärinta Matti, eläkeläinen
Roivas Sari, artesaani, restonomi
Roslöf Jari, pääluottamusmies, asentaja
Ruoholahti Pentti, puuseppä, eläkeläinen
Ruoholahti Sirkku, kulttuurituottaja, tanssitaiteilija
Salonen Juha, liikuntapaikkahoitaja
Sarjanen Tuija, sosionomi AMK
Solala Kristian, myyjä
Suvela Tommi, teollisuustyöntekijä, järjestyksenvalvoja
Valkama Tuula, eläkeläinen
Vellonen Kari, asiakkuuspäällikkö
Virtanen Ari-Pekka, työtön, kuntouttava työ

Orivesi

Anttila Annika, kasvatus- ja yhteisöohjaaja
Hjerppe Ilkka, rovasti, diakoniajohtaja
Jakara Heidi, HM, asiantuntija rekrytointipalvelut
Juuti Minna, työsuojeluvaltuutettu
Järvenpää Jari, kiinteistönhoitaja
Kallio Jyrki, kirjanpitäjä
Kallio Markku, asioitsija, LKV
Keronen Valtteri, kirvesmies
Kukkonen Anu, keittiötoiminnan ohjaaja
Laurell Sari, yhteisöpedagogi AMK, lähihoitaja
Lehtonen Lauriina, myyjä
Luttinen Jukka, talouspäällikkö
Manner Anna, koulunkäynnin ohjaaja, toimistotyöntekijä
Mäkelä Aino, opiskelija
Mäkelä Kimmo, sairaanhoitaja, päätoiminen pääluottamusmies
Mäki, Jukka myymäläpäällikkö
Mäkinen Osmo, työnjohtaja, eläkeläinen
Oittinen Raili, eläkeläinen, FK
Ripatti Simo, yrittäjä
Rosenblad Arto, eläkeläinen
Saario Matti, erikoisröntgenhoitaja, sairaankuljettaja
Salminen Jari, varastomestari
Sistonen Henna, asiakkuusasiantuntija
Suhonen Eliisa, suunnittelija
Tikkanen Keijo, yrittäjä
Turpeinen Jyri, lähihoitaja
Vihersalo Tapio, työtön
Viskari Tarmo metsuri, maanviljelijä

Parkano

Heino Pertti, opettaja yamk
Huuskonen Susanna, koneistaja
Kallioniemi Kauko, radiotoimittaja
Koivisto Juhani, herastuomari, eläkeläinen
Kuivanen Markus, opiskelija
Kuusisalo Anne-Mari, toimistovirkailija
Lahtinen Kari, myyjä, omaishoitaja
Lystilä Tuomo, eläkeläinen, mittamies
Männikkö Jaana, kuntayhtymäjohtaja
Piilola Erkki, luontovalvoja, luottamusmies
Rinneheimo Jari, sovellussuunnittelija
Ristamäki Anni, rengasasentaja, kotiäiti
Ristamäki Tapio, pääluottamusmies, työsuojeluvaltuutettu
Salminen Soile, kokki, kouluelämäntä
Santoo Anne, koulunkäynninohjaaja
Silomäki Sari, hoiva-avustaja, vapaaehtoistoimija
Uotila Jyrki, opinto-ohjaaja, eläkeläinen

Pirkkala

Ahlstedt Henri, mekaanikko
Ahonen Taavi, vastuumyyjä
Aunela Ahto, toiminnanjohtaja, eläkeläinen
Hakala Ossi, sosionomiopiskelija
Heikkinen Tiina, apulaisosastonhoitaja, sairaanhoitaja
Helminen Eetu, pappi
Hoffrén Sofia, prosessinhoitaja
Hoffrén Tuomas, FM, opettaja
Huutanen Petri, ICT-palveluvastaava
Jussila Reino, eläkeläinen
Järvinen Arto, medianomi, yrittäjä
Jääskeläinen Lea, yrittäjä, eläkeläinen
Karppanen Henri, työtön
Karppanen Jouko, mekaanikko
Kiuru Saija, työtön
Koivisto Kirsi, myyjä
Koivisto Risto, maakuntaneuvos
Konttinen Harri, autonkuljettaja
Koskinen Aleksi, myyjä
Koskinen Jussi, kiinteistömestari
Kuhlman Niina, toiminnanjohtaja, tradenomi
Kulmanen Janina, ylioppilas
Kulonen Petteri, maalari
Lahti Leevi, opiskelija
Lind Seppo, psykoterapeutti
Lintunen Jari, järjestelmäasiantuntija
Litmanen Merja, sairaanhoitaja, työsuojeluvaltuutettu
Manninen Olivia, lähihoitaja, koulunkäynninohjaaja
Mattila Juha-Pekka, palvelupäällikkö
Mattila Tanja, ompelija, tehdastyöntekijä
Nenonen Pirjo, ruokapalvelutyöntekijä, työtön
Niemi Pekka, vahtimestari / huoltomies
Pajunen Sirpa, asiakasohjaaja
Palojoki Nelli-Anna, varhaiskasvatuksen lastenhoitaja
Palola Sami, tuotehallintajohtaja
Pirkola Lasse, eläkeläinen
Pishehgar Zahra, sairaanhoitaja, opettaja
Ranki Pirkko, lääkäri
Rekola Eero, autonkuljettaja
Ruusunoksa Marja, kokki
Ruusunoksa Marko, yrittäjä
Saari Emmi, sairaanhoitaja
Sulejmanovic Fikreta, lähihoitaja
Suokas Sari, lähihoitaja, luottamusmies
Toiva Antti, lastenohjaaja
Tolvanen Taru, team leader, BBA
Touru Hannu, huolto- ja asiakaspalveluhenkilö
Turkia Kirsti, FM, liikennemyymälätyöntekijä
Uskali Eeva, varhaiskasvatuksen opettaja
Vainio Tapani, yrittäjä, ent. rehtori
Valtamo Matti, kunnossapidon esimies
Veltti Veera, päiväkodin johtaja
Virtanen Ossi, jälkimarkkinointipäällikkö
Virtanen Sakari, varusmies, opiskelija
Virtanen Tuire, eläkeläinen

Punkalaidun

Dahl Ulla
Laakso Jola
Lappalainen Sari
Linqvist-Saarela Marita
Mattila Pentti, Pulakka Merja
Setälä Matti
Wakkala Marja

Pälkäne

Aho Maria, sairaanhoitaja AMK, sosionomi AMK
Dahl Harri, levyseppähitsaaja, työjohtaja
Kultanen Sirja, lähihoitaja, luottamusmies
Lindholm Johanna, varhaiskasvatuksen opettaja, sosionomi AMK
Naulapää Sari, myyjä
Ohtonen Raimo, pääluottamusmies (emeritus)
Pellikka Marika, kukka- ja puutarha-alan yrittäjä
Ruokoniitty Marika, sairaanhoitaja AMK
Saarinen Katja, toimistosihteeri
Suonpää Nina, lähihoitaja
Tainio Jani, toimitusjohtaja, yrittäjä
Tuominen Vesa, ohjaaja, hieroja
Viitanen Hannu, eläkeläinen
Vuorinen Tommi, ajoneuvoyhdistelmän kuljettaja

Ruovesi

Koivunen Päivi, lähihoitaja
Koivunen Tapio, eläkeläinen
Kymäläinen-Rikkonen Hanna, laitoshuoltaja, eläkkeellä
Lahtinen Terhi, sairaanhoitaja
Lehtonen Salme, postinjakaja, eläkkeellä
Rinki Paula, yrittäjä
Simula Markku, rovasti, eläkkeellä

Sastamala

Heino Marjukka, sairaanhoitaja AMK
Helander Merja, insinööri, yrittäjä
Hollt Toni, logistiikkatyöntekijä
Isotalo Minna, filosofian maisteri, toimittaja
Jokinen Jenni, kaupunginhallituksen puheenjohtaja, HTK
Kaarlampi Kai, pesumestari
Kaihlamäki Jari, kokoonpanoasentaja
Karisalmi Leevi, HuK, osa-aikatyöntekijä
Kulmala Aino, tuotannon työntekijä
Leinonen Merja, elintarviketyöntekijä
Leppäniemi Heljä, vakuutusedustaja, eläkeläinen
Mäkipää Jarkko, vaihetyöntekijä
Nalli Petri, asiakastukihenkilö, kapteeni e.v.p
Naskali Marko, insinööri, yrittäjä
Nummi Mari, kotiäiti
Pärssinen Ari-Pekka, varastopäällikkö
Peasley Ashton, kunnossapitotyöntekijä
Purola Katriina, sairaanhoitaja AMK
Rannikko Heidi, opettaja
Reunanen Satu, lähihoitaja
Ristimäki Rauno, tekninen asiantuntija, eläkeläinen
Tuominen Mauri, kunnallisneuvos
Vänskä Petri, baarimestari eläkkeellä
Yli-Perttula Risto, vanhempi konstaapeli
Ylimäki Kaisa, käännöskoordinaattori

Tampere

Adamson Küllike, opettaja
Ahmadi Ahmed, diplomi-insinööri
Aleksovski Atanas, toiminnanjohtaja
Anttonen Matti, pääluottamusmies, tekniikan ammattilainen
Arbelius Marja, eläkeläinen, erityisopettaja
Asuma Kaapo, järjestösihteeri, tarjoilija
Berki Silvana, sosiaalityöntekijä YTM, kirjailija
Dündar-Järvinen Aila, herastuomari, kaupunginvaltuuston 1 vpj.
Grann Hanna-Maria, terveydenhoitaja, sairaanhoitaja
Gustafsson Jukka, kansanedustaja, kaupunginvaltuutettu
Hannula Timo, pääluottamusmies
Harkonmaa Tuula, yo-merkonomi
Hashi Abdulkadir, verkostokoordinaattori
Heino Leena, järjestelmäasiantuntija
Hellsten Matti, lehtori
Henttinen Jani, opettaja, TtM
Herranen Pentti, vahtimestari, pääluottamusmies
Hiitti Antti, FM, lehtori
Huuskonen Jouni, tuotespesialisti, fysioterapeutti (AMK)
Hämäläinen Eetu, linja-autonkuljettaja
Högbacka Kalle, näyttelijä
Ihalainen Rauno, sairaalaneuvos, FT
Jama Jama, koulunkäynninohjaaja, varavaltuutettu
Julin Sofia, poliittinen avustaja, hallintotieteiden ylioppilas
Kaivonen Kirsi, ensihoitaja, kaupunginvaltuutettu
Kallio Kalle, museonjohtaja
Kampman Ulla, koulutusasiantuntija, sairaanhoitaja AMK
Kamppuri Eija, varhaiskasvatuksen opettaja, luottamusmies
Keinänen Rasmus, opiskelija
Keränen Jyri, lähihoitaja
Keränen Veera, rakennusmestari
Kivekäs Pekka, FK
Kivistö Anneli, eläkeläinen, vastaava työnsuunnittelija
Korhonen Auli, eläkeläinen, elinkeinopoliittinen asiantuntija
Korpela Bahria, työnsuunnittelija, asioimistulkki
Koskinen Jyrki, toiminnanjohtaja, insinööri
Koskinen Vesa, varatuomari, palvelusuhdepäällikkö
Kuusinen Marie, automaatio- ja koneenasentaja
Kuusipalo Saana, yrittäjä, opiskelija
Kähkönen Henrik, hitsaaja
Laaksonen Raimo, erityisluokanopettaja, työsuojeluvaltuutettu
Lahtinen Jussi, väitöskirjatutkija
Lahtinen Raisa-Tiina, toimittaja
Laitinen Kimmo, liiketoimintajohtaja
Lammi Anu, pääluottamusmies, tekstiilihuoltaja
Lapila Timo, logistikko, tekniikan yo.
Lehtelä Heli, käsityönopettaja, KM
Lehtimäki Joni, sairaanhoitaja, tuotespesialisti
Lignell Birgit, laboratorioanalyytikko (AMK)
Liikka Jyrki, vapaa toimittaja
Liimola Anne, päiväkodin johtaja
Lindberg Nina, toiminnanjohtaja
Lobanovskiy Arseniy, yhteiskuntatieteiden maisteri, tohtorikoulutettava
Loukaskorpi Johanna, apulaispormestari, FM
Luhtalampi Mari, varhaiskasvatuksen erityisopettaja
Lyly Lauri, pormestari
Machaal Mahmoud, sairaanhoitaja, varavaltuutettu
Majava Paula, taide- ja kulttuuriopettaja, opiskelija
Marin Sanna, pääministeri, SDP:n puheenjohtaja
Marjeta Satu, joukkoliikennelogistikko
Mehtätalo Annielina, restonomi AMK
Mikkola Outi, järjestöasiamies, yhteisöpedagogi
Moskari Ari, insinööri, pääluottamusmies
Niemenmaa Marjo, hallintotieteiden maisteri, elektroniikka-asentaja
Niemi Ville, yrittäjä, isännöitsijä
Nieminen Helena, henkilöstökoordinaattori
Niinivaara Mirva, asiantuntija, HTM
Nurmi Touko, eläkeläinen, työnjohtaja
Nurminen Ilmari, kansanedustaja
Näreikkö Heikki, toimittaja, fil. lis.
Palviainen Heikki, yliopisto-opettaja, eriarvoisuuden tutkija
Paulamäki Jari, yrittäjä, insinööri
Peltovirta Kari, työsuhdetarkastaja
Penders Elisa, aluepäällikkö, HTM
Pitkänen Jari, yrittäjä
Pohjola Tuula, linja-autonkuljettaja
Porttikivi Ilkka, rikosseuraamustyöntekijä, kaupunginvaltuutettu
Randell Marko, perämies, järjestyksenvalvoja
Reito Lotta, sosiaalityöntekijä YTM
Rokosa Inna, opiskelija, kaupunginvaltuutettu
Saari Jari, koneenasentaja, ammattiosaston puheenjohtaja
Salmi Pekka, toiminnanjohtaja, FM
Seppälä Janne, insinööri
Sinisalo Kirsi-Kaisa, näyttelijä, teatteritaiteen maisteri
Sirniö Ilpo, projektityöntekijä
Solja Petri, seurakuntapuutarhuri, hortonomi AMK
Tervo Anne, eläkeläinen, päiväkodin johtaja
Tuokko Jyri, FM
Tuominen Tuukka, talotekniikkapäällikkö
Vaara Jenny, koulutuspoliittinen asiantuntija, KM
Vatanen Kaisa, poliittisen valmistelun päällikkö, VTM
Vesa Unto, emeritustutkija
Viitanen Pia, kansanedustaja
Viljanen Iida, järjestösihteeri
Viljanen Kirsti, eläkeläinen
Virta Tero, konduktööri
Warto Alex, koneenasentaja, varaluottamusmies
Wigelius Ari, järjestöasiantuntija, kaupunginvaltuutettu
Wäre Johanna, projektipäällikkö
Zangiband Sarisa, opiskelija, perhetukihenkilö

Urjala

Aalto Ari, autonkuljettaja
Brusin Kati, myyntiassistentti
Järvinen Kari, toimistosihteeri
Mäenpää Maarit, palveluesimies, sairaanhoitaja
Nummi Leena, eläkeläinen
Näppinen Tuija, yrittäjä, perhehoitaja
Pasanen Marko, laitosmies
Pynnä Lari, suntio, hallintot. Kand.
Rantala Riku, eläkeläinen, insinööri
Saari Janne, kiinteistönhoitaja
Simola Kari, eläkeläinen

Valkeakoski

Antila-Dagnaud Ilona, valtiotieteiden maisteri, lähihoitaja
Bergmann Pentti, eläkeläinen, diplomi-insinööri
Blomster Olli, lähihoitaja
Eloranta Erja, terveydenhoitaja
Eteläniemi Erkki, eläkeläinen, sähköteknikko
Gyllenbögel Eeva, eläkeläinen, kouluttaja
Helenius Kari, tarkastaja, pääluottamusmies
Hupanen Pentti, eläkeläinen, autonkuljettaja
Hänninen Pia, järjestösihteeri
Ilomäki Eeli, yrittäjä
Ilovuori Sari, työllisyyspalveluiden johtaja
Itkonen Marko, nuorisodiakoni, sosionomi YAMK
Jokinen Hannu, eläkeläinen, autonkuljettaja
Järvinen Pekka ”Kottara”, eläkeläinen, liikuntapaikkamestari
Kaheinen-Niska Mervi, eläkeläinen, viestiasentaja
Kivinen Jyrki, asentaja
Koivuranta Taina, elintarviketyöntekijä
Kumlander Joni, sosiaalikuraattori
Laaksonen Jarno, tilitoimistoyrittäjä
Latosaari Petri, autonkuljettaja
Leppälä Kari, terittäjä, pääluottamusmies
Leppänen Janika, opiskelija
Luukka Hannu, eläkeläinen, paperityöläinen
Nevala Marko, eläkeläinen, sekatyömies
Nieminen Niina, osastonsihteeri
Nikkilä Maire eläkeläinen, siistijä
Niska Reino ”Reta”, eläkeläinen, paperikoneenhoitaja
Niskanen Marja-Leena, eläkeläinen, asiakasnevoja
Notkola Juha, työsuojeluvaltuutettu, logistiikkatyöntekijä
Nuutinen Sami, elintarviketyöntekijä
Pikkanen Petra, kehittämisasiantuntija, kevytyrittäjä
Pulla-Savolainen Sari, sairaanhoitaja AMK
Rautanen Ramona, nuoriso- ja yhteisöohjaaja, opiskelija
Saarinen Aulis, opetusneuvos, eläkeläinen
Sahala Valtteri, luokanopettaja, kasvatustieteiden maisteri
Salmi Tarja, varhaiskasvatuksen lastenhoitaja, lähihoitaja
Salminen Kai eläkeläinen, ryhmäpäällikkö
Selimaa Janne, valimotyöntekijä
Seppälä Ilkka, kirvesmies
Slawuta Sari apulaisrehtori, kasvatustieteiden maisteri
Suokas Niko, lähihoitaja
Takku Tapio, koneenhoitaja
Tuominen Petri, vahtimestari, kevytyrittäjä
Vallius Tuula, sairaanhoitaja AMK

Vesilahti

Hanweg Rami, Manuaalisorvaaja
Kantola Kristiina, Yrittäjä, Tutkija
Lounasranta Marko, Luottamusmies, Työsuojeluvaltuutettu
Mäkinen Airi, Keittäjä

Virrat

Corum Judit, sairaanhoitaja
Hänninen Armi, yrittäjä, eläkkeellä
Hänninen Mikko, yrittäjä, hortonomi
Kaleva Keijo, neuvottelupäällikkö, eläkkeellä
Kalliomäki Eila, lähihoitaja, sosionomi-diakoni AMK
Niemenmaa Taina, lähihoitaja
Niemi Pertti, leipuri, eläkkeellä
Postinen Vesa, laivaintendentti, eläkkeellä
Saarinen Risto, kiinteistönhoitaja
Suntila Tarja, hoitaja
Tarvainen Harri, liikunnanohjaaja
Vartiamäki Jarmo, myyjä

Ylöjärvi

Ahonen Jussi-Pekka, hallintotieteiden kandidaatti, ay-toimitsija
Ahsan Kamrul, ohjelmistoarkkitehti
Haapanen Pasi, rakennusmestari
Haapaniemi Seppo, autonkuljettaja, vartija
Halme Tarja, kehitysvammaistenhoitaja
Harju Jouko, painaja
Heino Juhani, värierottelija
Heinonen Pauli, tekninen isännöitsijä
Hiltunen Simo, nuohooja
Hyvönen Riku-Julius, yrittäjä, metsuri
Itäpää Auvo, lastenkodin ohjaaja, yövalvoja
Juvela Annastiina, lähihoitaja opiskelija
Karukka Arttu, asentaja
Kivioja Mika, lasityöntekijä
Koivisto Heidi, tiiminvetäjä, pääluottamusmies
Koukeri-Potkonen, Heli hallintosihteeri
Kuisma Pekka, kiinteistönhoitaja
Laine Ville, lähihoitaja
Lamminen Jaana, liikunnanohjaaja
Mankkinen Leena, toiminnanjohtaja, sosionomi
Mattila Sami, konepuuseppä
Mäkinen Jenni, sosiaalityönsihteeri
Mäkinen Minna, sairaanhoitaja
Nevala Yrjö, palomestari
Niemi Pertti, pääluottamusmies
Niemi-Pietilä, Mervi sisätauti-kirurginen sairaanhoitaja
Palonen Tarja, lähihoitaja
Peltola Seppo, faktori
Peltomäki Matti, kaupunginsihteeri
Rouhiainen Jaakko, liikuntapaikkojenhoitaja
Stenman Päivi, insinööri, tuotepäällikkö
Tiura Jaana, KM, luokanopettaja
Tuominen Timo, palomies
Veilahti Sirkku, FK, teatteriohjaaja
Vuorela Tarja, sairaanhoitaja
Åman Sari, taloushallinnon opiskelija