Ajankohtaista

Ville Skinnarishared tweet on Twitter

Hallituksen on vaikea enää kritisoida isoa ja pahaa EU-mörköä, kun Suomi jättää suosiolla käyttämättä omaa liikkumavaraa lainsäädännössä.

Maarit Feldt-Rantashared image on Instagram

Aurinko paistaa ja lunta sataa! Raaseporissa ei kylmä haittaa eikä vähästä hätkähdetä. Vaaleissa sosialidemokraateille 29.5% äänistä ja hyvät fiilikset. Sauna lämpiää ja yhteishenki korkealla. Tästä tämä lähtee. - Solen skiner och det snöar. Vi är söta men inte av socker. Socialdemokraterna fick hela 29.5% av rösterna i Raseborg, vi tackar. Bastun är varm, fiilisen på toppen och gänget på gång. Nu kör vi. #raasepori #raseborg #pidetäänkaikkimukana #allaskamedmaaritfeldtranta

Sosialidemokraatit SDPshared link on Facebook

Nyt on aika ottaa rohkeita askeleita kohti uuden ajan elinkeino- ja teknologiapolitiikkaa. SDP on valmistellut kasvua ja työllisyyttä tukevan strategian, jossa esitettyihin toimiin toivottavasti myös maan hallitus tarttuu. - Ympäristöteknologiassa ja kierto- ja jakamistaloudessa olisi runsaasti hyödyntämätöntä kasvupotentiaalia, samoin palvelu- ja matkailualalla. Lisäpanostukset tutkimukseen ja tuotekehitykseen ovat nyt välttämättömiä, sanoo SDP:n kansanedustaja Lauri Ihalainen.Sosialidemokraatit SDP

Sosialidemokraatit SDPshared link on Facebook

– Katse pitäisi nostaa pelkästä hintakilpailukyvystä vientiin ja elinkeinopuolen uudistukseen. Suomella olisi hyvät mahdollisuudet muun muassa energiatehokkuudessa, ympäristöteknologiassa ja kiertotaloudessa. Olisin odottanut puoliväliriihessä jykevämpiä linjauksia, sanoo SDP:n kansanedustaja Lauri Ihalainen.Sosialidemokraatit SDP

Tampereen puolueosastot

Järjestö 08:23

Aitolahden Työväenyhdistys ry
Pj. Tapio Saarni
puh. 050-5257778
tapio.saarni@hotmail.com


Hakametsän Sosialidemokraatit ry
Pj. Risto Karttunen
puh. 040-7572366
rkarttunen@kolumbus.fi


Hervannan Sos.dem. yhdistys ry
Pj. Juho Tervo
puh. 050-5702354
tervo.juho@gmail.com


Länsi-Tampereen Sosialidemokraatit Länsidemarit ry

Pj. Pentti Herranen
puh. 040-7739136
pentti.herranen@tampere.fi


Messukylän Työväenyhdistys ry
Vpj. Tero Mattila
puh. 0400-769299
tero.mattila@elisanet.fi


Pispalan Sos.dem. Työväenyhdistys ry

Pj. Anneli Salonen
puh. 050-5248414
anneli.salonen@hotmail.com


Rantaperkiön Työväenyhdistys ry

Pj. Risto Uusitalo
puh. 040-8341198
ristoolavi.uusitalo@kolumbus.fi


Sammon Sosialidemokraatit ry

Pj. Anneli Lehto
puh. 044-3331374
lehto.anneli@taloverkot.fi


Sosialidemokraattinen Väinö Voionmaa-Seura ry

Pj. Kirsi Nurmio
puh. 040-5651417
kirsi.nurmio@uta.fi


Sos.dem. Yhdistys Uurtajat ry

Pj. Marjo Rönkä
puh. 040-5928777
marjo.ronka@tesory.com


Tahmelan Työväenyhdistys ry

Pj. Riitta Aalto
puh. 050-5296430
aaltoriitta@kolumbus.fi

Tampereen Kirjatyöntekijäin Sos.dem.Kerho ry
Pj. Jouko Hyytinen
puh. 040-5508088
jouko.hyytinen@luukku.com


Tampereen Koillisen alueen Sos.dem.Yhdistys ry

Pj. Hannu Kenkkilä
puh. 0400-659687
hannu.kenkkila@koulut.tampere.fi


Tampereen Kunnallisväen Sos.dem.Yhdistys ry

Pj. Paula Virolainen
puh. 050-3566696
paula.virolainen@saunalahti.fi


Tampereen Lentokonetehtaan Sos.dem.Yhdistys ry

Pj. Kari Wallenius
puh. 050-3226222
kari.wallenius@kotikone.fi


Tampereen Liikealan Sos.dem.Yhdistys ry

Pj. Marjo-Riitta Hell
puh. 044-7219569
marjo-riitta@miatuote.fi


Tampereen Metallityöntekijäin Sos.dem. Yhdistys ry

Pj. Jarmo Kallioniemi
puh. 0400-638774
jarmo.kallioniemi@avi.fi


Tampereen Paperityöväen Sos.dem. Yhdistys ry

Pj. Seppo Ruuskanen
puh. 044-3344210
seppo.ruuskanen@nettikirje.fi


Tampereen Sosialidemokraattinen Klubi ry

Pj. Petra Leino
puh. 045-6517600
leinopetra@gmail.com


Tampereen Sosialidemokraattiset Naiset ry

Pj. Kirsti Strömberg
puh. 040-7668074
kirsti.stromberg@gmail.com


Tampereen Sos.dem. Naisyhdistys ry

Pj. Sohvi Tervo
sohvi.tervo@gmail.com


Tampereen Demarinuoret ry

pj. Ilmari Nurminen
puh.
ilmari.nurminen@uta.fi


Tampereen Sos.dem. Opiskelijayhdistys TASY ry

Pj. Pekka Suhonen
puh. 050-5600656
pekka.suhonen@uta.fi


Tampereen Sos.dem. Toveriseura ry

Pj. Esa Kanerva
puh. 040-8012770
esa.kanerva@tampere.fi


Tampereen Teknillinen Sos.dem.Yhdistys ry

Pj. Risto Pihlaja
puh. 040-5067799
pikisilma@pikisilma.fi


Tampereen Työväenyhdistys ry

Pj. Jussi Koivu
puh. 040-8476627
jussi.koivu@stm.fi


Tampereen Urheilijain Sos.dem. Yhdistys ry

Pj. Reijo Kilpinen
puh. 050-5646316
reijokalevikilpinen@gmail.com


Teiskon Työväenyhdistys ry

Pj. Pentti Heiskanen
puh. 0400-617561
pentti.heiskanen@kolumbus.fi


Viinikan-Nekalan Sos.dem. Yhdistys ry

Pj. Pilvi Kuitu
puh. 0400-433722
pilvi.kuitu@lastenpiipoo.fi