Pirkanmaan Osuuskaupan vaalit – SDP:n ehdokkaat

Ajankohtaista, Yleinen 15:06

Pirkanmaan Osuuskaupan edustajiston vaalit käydään 1.-17.4.2016. Tälläkin kertaa ehdokkaista löytyy sosialidemokraatteja omilta listoiltaan. SDP:n ehdokkaat ovat tässä:

Pohjois-Pirkanmaa
(Hämeenkyrö, Ikaalinen, Jämijärvi, Juupajoki, Karvia, Kihniö, Mänttä-Vilppula, Orivesi, Parkano, Ruovesi, Virrat, Ylöjärvi)

HUOM! Äänestysmateriaalissa on kahden ehdokkaan kohdalla menneet paikkakunnat väärin.

  • Heidi Jakaran kotikunta on ORIVESI
  •  Leena Mankkisen YLÖJÄRVI

Lista I
55 Arhenius Päivi, myyjä, Hämeenkyrö
56 Havukainen Heikki, palomestari, Orivesi
57 Jakara Heidi, hallintotieteiden maisteri, Orivesi
58 Kallio Pasi, varastomies, Ylöjärvi
59 Mankkinen Leena, sosionomi, eläkeläinen, Ylöjärvi
60 Petäkoski Tuukka, tekninen osaaja, Orivesi
61 Salmi Jarmo, tekniikan tohtori, Juupajoki

Etelä-Pirkanmaa
(Akaa, Kangasala, Lempäälä, Nokia, Pirkkala, Pälkäne,Sastamala, Urjala, Valkeakoski, Vesilahti)

Lista G

169 Aaltonen Auli, työsuojeluvaltuutettu, Nokia
170 Hirmukallio Tom, yrittäjä, Pälkäne
171 Hänninen Pia, järjestösihteeri, Valkeakoski
172 Kaheinen-Niska Mervi, järjestyksenvalvoja, Valkeakoski
173 Karhu Heikki, järjestöavustaja, Kangasala
174 Lahtinen Hanna, bioanalyytikko (AMK), Lempäälä
175 Lehto Roope, yhteisöpedagogi (AMK), Nokia
176 Nurminen Ilmari, kansanedustaja, Sastamala
177 Petäkoski-Hult Tuula, fil. tri, Lempäälä
178 Päivärinta Pekka, peltiseppä, Kangasala
179 Reunanen Satu, lähihoitaja, Sastamala
180 Roininen Saija, lähihoitaja, Akaa
181 Ruotsila Eero, DI, Lempäälä
182 Schukoff Jorma, yrityskehittäjä, Kangasala
183 Sieranoja Pasi, metallimies, Kangasala
184 Sorila Esa, harvesterinkuljettaja, Valkeakoski
185 Toivonen Raija, asiakasneuvoja, Akaa
186 Virta Terhi, sairaanhoitaja, Nokia

Tampere

Lista B
203 Halonen Jukka, vahtimestari, eläkeläinen, Tampere
204 Jaatinen Hilkka, eläkeläinen, Tampere
205 Jokinen Tarja, eläkeläinen, Tampere
206 Kaivola Seppo, eläkeläinen, Tampere
207 Keränen Jyri, lähihoitaja, Tampere
208 Koivisto Mattias, auto- ja koneasentaja, Tampere
209 Korhonen Petri, terminaalityöntekijä, Tampere
210 Koskinen Elsa, keittäjä, eläkeläinen, Tampere
211 Koskinen Vesa, henkilöstöpäällikkö, Tampere
212 Koskiniemi Helena, pääluottamusmies, eläkeläinen, Tampere
213 Lahdentausta Pekka, työsuojelupäällikkö, Tampere
214 Lehtimäki Joni, tuotespesialisti, Tampere
215 Leino Joanna, payroll specialist, Tampere
216 Leppänen Marjut, palkanlaskija, Tampere
217 Liimola Anne, päiväkohdin johtaja, Tampere
218 Luokkala Paavo, toimittaja, Tampere
219 Lotta Mia, yrittäjä, Tampere
220 Lyytikäinen Riitta, eduskunta-avustaja, Tampere
221 Malezer Marko, työtön, Tampere
222 Mattila Tero, pääluottamusmies, Tampere
223 Niemenmaa Marjo, hallintotieteiden kandidaatti, Tampere
224 Nieminen Helena, työsuojeluvaltuutettu, Tampere
225 Rainio Matti, liikenneneuvos, Tampere
226 Rantala Maire, omaishoitaja, Tampere
227 Räisänen Ari, insinööri (AMK), Tampere
228 Räntilä Veikko, kansalaisaktiivi, YM, Tampere
229 Räty Sari, lääketieteen dosentti, Tampere
230 Vuorinen-Vilen Päivi, siivooja, Tampere