Ajankohtaista

Ville Skinnarishared tweet on Twitter

Hallituksen on vaikea enää kritisoida isoa ja pahaa EU-mörköä, kun Suomi jättää suosiolla käyttämättä omaa liikkumavaraa lainsäädännössä.

Maarit Feldt-Rantashared image on Instagram

Aurinko paistaa ja lunta sataa! Raaseporissa ei kylmä haittaa eikä vähästä hätkähdetä. Vaaleissa sosialidemokraateille 29.5% äänistä ja hyvät fiilikset. Sauna lämpiää ja yhteishenki korkealla. Tästä tämä lähtee. - Solen skiner och det snöar. Vi är söta men inte av socker. Socialdemokraterna fick hela 29.5% av rösterna i Raseborg, vi tackar. Bastun är varm, fiilisen på toppen och gänget på gång. Nu kör vi. #raasepori #raseborg #pidetäänkaikkimukana #allaskamedmaaritfeldtranta

Sosialidemokraatit SDPshared link on Facebook

Nyt on aika ottaa rohkeita askeleita kohti uuden ajan elinkeino- ja teknologiapolitiikkaa. SDP on valmistellut kasvua ja työllisyyttä tukevan strategian, jossa esitettyihin toimiin toivottavasti myös maan hallitus tarttuu. - Ympäristöteknologiassa ja kierto- ja jakamistaloudessa olisi runsaasti hyödyntämätöntä kasvupotentiaalia, samoin palvelu- ja matkailualalla. Lisäpanostukset tutkimukseen ja tuotekehitykseen ovat nyt välttämättömiä, sanoo SDP:n kansanedustaja Lauri Ihalainen.Sosialidemokraatit SDP

Sosialidemokraatit SDPshared link on Facebook

– Katse pitäisi nostaa pelkästä hintakilpailukyvystä vientiin ja elinkeinopuolen uudistukseen. Suomella olisi hyvät mahdollisuudet muun muassa energiatehokkuudessa, ympäristöteknologiassa ja kiertotaloudessa. Olisin odottanut puoliväliriihessä jykevämpiä linjauksia, sanoo SDP:n kansanedustaja Lauri Ihalainen.Sosialidemokraatit SDP

Kuntien vaalipäälliköt

Yleinen 14:01

Kuntien vaalipäälliköt vastaavat eduskuntavaalien organisoinnista oman kuntansa alueella. Alueet järjestävät erilaisia tapahtumia ja huolehtivat mm. kadun vaalijulisteista.

Pääorganisaatiovastuu on Pirkanmaan Sosialidemokraateilla.

Akaa:
Salla Bister, pj.sallabister@gmail.com, puh. 044 365 7791             

Hämeenkyrö:
Esa Järvenpää, esa.jarvenpaa@luukku.com, puh. 0440 633 961

Ikaalinen:
Reijo Leppänen, reijo.leppanen@ippnet.fi, puh. 0440 587 087

Juupajoki:
Jani Jauhiainen, jani.jauhiainen@saunalahti.fi ,  puh.  0400 831 924

Kangasala:
Isto Kaarne, isto.kaarne@kolumbus.fi, puh. 040 748 8708

Kihniö:
ei tiedossa

Lempäälä:
Kari Virtanen, kari.virtanen@lempaala.fi, puh. 050 525 9031

Mänttä-Vilppula:
Jyrki Lahtinen, jyrkil@suomi24.fi, puh. 050 595 6343

Nokia:
Matti Päivärinta, mk.paivarinta@gmail.com, puh. 0400 829 697

Orivesi:
Markku Kallio, markku.j2.kallio@op.fi, puh. 040 734 1308

Parkano:
Tapio Ristamäki, tapio.ristamaki@parkano.fi

Pirkkala:
Taru Tolvanen, taru.tolvanen@hotmail.fi, puh. 040 716 3669

Punkalaidun:
Antti Levomäki, alevomki@yahoo.com, puh. 040 740 1456

Pälkäne:
Maria Aho, maria.aho-lindholm@luukku.com, puh. 040 538 5413

Ruovesi:
Hanna Kymäläinen-Rikkonen, hanna.k.rikkonen@gmail.com, puh. 044 378 2235

Sastamala:
Jenni Jokinen, jenni.jokinen@sastamala.fi

Tampere:
Atanas Aleksovski, atanas.aleksovski@tampere.fi, puh. 050 372 7935

Urjala:
Reijo Kuljuntausta, reijo.kuljuntausta@pp.inet.fi

Valkeakoski:
Pia Hänninen, hanninen.pia@hotmail.com, 040 530 8023

Vesilahti:
ei tietoa

Virrat:
Kari Vierikko, vierikko.kari@gmail.com, puh. 0400 403 991

Ylöjärvi:
ei vielä valittu