Kuntayhtymäedustajat

12:13

Pirkanmaan Liitto kausi 2013-2016

Pirkanmaan maakuntahallitus
1. vpj Roope Lehto, Nokia, roope.lehto@turva.fi

jäsenet
Hanna Laine, Kangasala, hanna.laine@kangasala.fi
Ilmari Nurminen, Sastamala, ilmari.nurminen@uta.fi

Pirkanmaan maakuntavaltuusto

puheenjohtaja Pekka Salmi, Tampere, pekka.salmi@tampere.fi

jäsenet
Salla Bister, Akaa, salla.bister@luukku.com
Maarit Lepistö, Hämeenkyrö, maarit.lepisto@hameenkyro.fi
Juhani Ojala, Lempäälä, juhaniojala2@gmail.com
Nina Lahtinen, Orivesi, nlahtinen1@luukku.com
Raimo Lehtinen, Pirkkala, raimo.lehtinen@kotiposti.net
Heljä Leppäniemi, Sastamala, helja.leppaniemi@pp.inet.fi
Atanas Aleksovski, Tampere, atanas.aleksovski@tampere.fi
Aila Dündar-Järvinen, Tampere, aila.dundar@koti.soon.fi
Sanna Marin, Tampere, sanna.marin@uta.fi
Riitta Ollila, Tampere, riitta.ollila@tampere.fi
Seppo Salminen, Tampere, seppo.salminen@pp7.inet.fi
Reijo Kuljuntausta, Urjala, reijo.kuljuntausta@pp.inet.fi
Petra Pikkanen, Valkeakoski, petra.pikkanen@gmail.com
Seppo Peltola, Ylöjärvi, seppo.peltola@ylojarvi.fi

Tarkastuslautakunta
puheenjohtaja Seppo Salminen, Tampere, seppo.salminen@pp7.inet.fi

Pirkanmaan sairaanhoitopiiri

Hallitus
Ilpo Sirniö, puheenjohtaja, Tampere, ilpo.sirnio@tampere.fi
Tuula Petäkoski-Hult, Lempäälä, tuula.petakoski-hult@lempaala.fi
Pekka Järvinen, Valkeakoski, pekka.jarvinen@valkeakoski.fi

Valtuusto
Kai Lindroos, varapuheenjohtaja, Mänttä-Vilppula, kai.lindroos@manttavilppula.fi

Tarkastuslautakunta
Jaana Männikkö, Parkano, jaana.mannikko@kankaanpaa.fi
Pekka Anttila, Tampere, pekka.j.anttila@kotiposti.net

Valkeakosken aluesairaalan johtokunta
Sari Pulla, varapuheenjohtaja, Valkeakoski, sari.pulla@hotmail.com
Henna Rantanen, Akaa, henna.rantanen@patria.fi
Hannu Tiensuu, Lempäälä, hannu.tiensuu@lempaala.fi

Vammalan aluesairaalan johtokunta
Heljä Leppäniemi, Sastamala, helja.leppaniemi@pp.inet.fi
Maarit Lepistö, Hämeenkyrö, maarit.lepisto@hameenkyro.fi

Laboratorio-apteekkilaitoksen johtokunta

jäsen

Kuvantamiskeskuksen johtokunta

jäsen

Sydänkeskus

jäsen