Eduskuntavaaliehdokkaat

Yleinen 11:46

HUOM! Kaikkien ehdokkaiden julkiset yhteystiedot löytyvät excell-tiedostona sivun alareunasta.

Ehdokkaat, täysi lista

AHONEN JUSSI-PEKKA
nuorisotoimitsija, hallintotieteiden kandidaatti, 32 vuotta, Ylöjärvi
http://jussiahonen.fi/
puh. Puh. 040 565 7193, jussi-pekka.ahonen@metalliliitto.fi
Vaalipäällikkö Ari Wigelius, puh. 040 831 9007, ari.wigelius@gmail.com

ASELL MARKO
liikunnanohjaaja, valmentaja, 44 vuotta, Nokia
http://www.asell.fi/
Puh. 050 512 1968, asell.marko@gmail.com
Vaalipäällikkö Kari Vellonen, puh. 040 869 2803, kari.vellonen@patria.fi

GUSTAFSSON JUKKA
kansanedustaja, 68 vuotta, Tampere
http://www.jukkagustafsson.net/
Puh. 050 511 3038, jukka.gustafsson@eduskunta.fi
Vaalipäällikkö Tapio Moisio, puh. 040 525 4109, tmmoisio@gmail.com

JÄRVINEN HANNU
trukinkuljettaja, pääluottamusmies, 46 vuotta, Akaa
http://hannujarvinen.fi
puh. 040 530 7967, hannu.jarvinen1@luukku.com
Vaalipäällikkö Saija Roininen, puh. 0400 434 095, saija.roininen@akaa.fi,

KALEVA KEIJO
neuvottelupäällikkö eläkkeellä, 66 vuotta, Virrat
puh. 040 487 8595, keijo.kaleva@pp.inet.fi
Vaalipäällikkö Kari Vierikko, puh. 040 040 3991 vierikko.kari@gmail.com

KARISMA PETRI
opettaja, diplomi-insinööri, 47 vuotta, Tampere
http://www.orvokki.net/
Puh. 040 748 9532, petri.karisma@orvokki.net
Vaalipäällikkö Riku Salminen, puh. 050 4821 270, riku@salmiset.fi

KIVELÄ PASI
yrittäjä, 39 vuotta, Vesilahti
http://www.pasikivela.fi
Puh. 050 556 6767, pasi@pasikivela.fi
Vaalipäällikkö Mikko Koivuluoma, puh. 050 346 1987, mikko@pasikivela.fi,

LAINE HANNA
lähihoitaja, 42 vuotta, Kangasala
http://hannalaine.fi/
Puh. 040 728 9343, hanna@hannalaine.fi
Vaalipäällikkö Pekka Lahti, puh. 050 591 1490, pekka.lahti@intervent.fi

LOUKASKORPI JOHANNA
äidinkielen ja kirjallisuuden lehtori, 40 vuotta, Tampere
http://www.johannaloukaskorpi.net/
Puh. 050 366 7236, johanna.loukaskorpi@gmail.com
Vaalipäällikkö Riitta Ollila, puh. 050 560 6230, riitta.ollila@tampere.fi

MARIN SANNA
SDP:n varapuheenjohtaja, kaupunginvaltuuston puheenjohtaja, 29 vuotta, Tampere
http://www.sannamarin.net/
Puh. 040 593 5535, sannamarin2015@gmail.com
Vaalipäällikkö Pirita Ruokonen, puh. 045 1296 784, pirita.ruokonen@gmail.com

NIEMELÄ JARI
tietokirjailija, vapaa toimittaja, 51 vuotta Tampere
http://jariniemela.fi/
Puh. 045 842 5353, jari.niemela2@saunalahti.fi
Vaalipäällikkö Marita Sandt, puh. 040 558 8084, marita.sandt@gmail.com

NURMINEN ILMARI
kunta- ja aluejohtamisen opiskelija, 23 vuotta, Sastamala
http://ilmarinurminen.fi/
Puh. 050 413 3465, nurminen.t.ilmari@student.uta.fi
Vaalipäällikkö Jenni Jokinen, puh. 050 309 7064, jenni.j.jokinen@uta.fi

PETÄKOSKI-HULT TUULA
filosofian tohtori, fysioterapeutti, 59 vuotta, Lempäälä
puh. 040 5270 997, tuula.petakoski-hult@lempaala.fi
Vaalipäällikkö Kari Virtanen, puh. 050 525 9031 kari.virtanen@lempaala.fi

PIRTTIJÄRVI EERO
järjestövastuujohtaja, yhteiskuntatieteiden lisensiaatti, 58 vuotta Mänttä-Vilppula
https://www.facebook.com/pirttijarvi2015
Puh. 040 766 8745, eero11@phpoint.fi
Vaalipäällikkö Jyrki Lahtinen, 050 595 6343, jyrkil@suomi24.fi

PULLA SARI
sairaanhoitaja, 39 vuotta, Valkeakoski
http://saripulla.fi/
Puh. 040 530 8023, sari.pulla@hotmail.com
Vaalipäällikkö Pia Hänninen, 040 419 1810, hanninen.pia@hotmail.com

ROKOSA INNA
tietojenkäsittelytieteen opiskelija, 22 vuotta, Tampere
inna.rokosa@gmail.com
http://innarokosa.fi

SALMI PEKKA
apulaispormestari, 40 vuotta, Tampere
http://www.pekkasalmi.fi/
Puh. 050 565 8898, pekka.salmi@tampere.fi
Vaalipäällikkö Kari Laihanen, 040 552 1961, kari.laihanen@puistotorni.fi

TAINIO HANNA
kansanedustaja, 53 vuotta, Tampere
http://www.hannatainio.fi/
Puh. 050 567 1624, hanna.tainio@eduskunta.fi
Vaalipäällikkö Ahti Jokinen, puh. 040 560 6711, naasviihde@naasviihde.fi

VIITANEN PIA
ministeri, kansanedustaja, 47 vuotta, Tampere
http://piaviitanen.fi/
Puh. 050 511 3039, pia.viitanen@eduskunta.fi
Vaalipäällikkö Auli Korhonen, puh. 040 541 4510, auli.korhonen@sak.fi